USTAWIENIA

| Imieniny:
Regionalny system ostrzegania
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn informacji publicznej
Emapa
Elektroniczna mapa gminy
Krajowa Mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Profil Zaufany Odsłuchaj

Profil zaufany to bezpłatna metoda uwierzytelnienia obywateli w systemach e-administracji (m.in. ePUAP, CEIDG, ZUS). Dzięki profilowi zaufanemu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca.

Profil zaufany jest jedną z funkcjonalności elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). To zestaw danych, które identyfikują obywatela w systemach podmiotów wykorzystujących profil zaufany jako metodę uwierzytelniania. Posiadając nazwę użytkownika (login), hasło oraz konto poczty elektronicznej (na który przesyłany jest jednorazowy kod autoryzacyjny), obywatele mogą załatwić wiele spraw urzędowych - np. założyć firmę przez internet czy elektronicznie sprawdzić i opłacić składki ZUS.

W Urzędzie Gminy w Stężycy zostal uruchomiony Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych, który umożliwia weryfikację wniosku o profil zaufany złożonego na poartalu ePUAP (krok 5, 6 i 7 z Rysunku 1). Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z usług Punktu Potwierdzania Profili Zaufanych.

 

Profil Zaufany

 

Rysunek 1: Zakładanie konta i potwierdzanie Profilu Zaufanego w ePUAP.
(źródło: http://www.cpi.gov.pl/profil_zaufany,164.html)

 

Logotypy Unijne