USTAWIENIA

| Imieniny:
Regionalny system ostrzegania
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn informacji publicznej
Emapa
Elektroniczna mapa gminy
Krajowa Mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolejne przypadki wystąpienia ASFu

Opublikowano: 31-01-2020

 

    W ostatnich dniach w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Stężyca niestety systematycznie są publikowane informacje Inspekcji Weterynaryjnej w Rykach dotyczące kolejnych przypadków wystapienia choroby zakaźnej tj. afrykańskiego pomoru świń (ASF) w powiecie Ryckim.

>Przejdź do BIP Urzędu Gminy w Stężycy - zakładka Rolnictwo<

 

    Prosimy o zachowanie świadomego myślenia gdzie się poruszamy, czy poruszamy się po obszarach,  terenach gmin w których wykryto kolejne przyadpki ASFu (w szczególności w ostatnim czasie Ułęż, Ryki). Nawet proste wyjście do lasu i otarcie się o drzewo o które czochrał się dzik może zakończyć się wniesieniem wirusa do siedliska ludzi i gospodarstw rolnych.

 

DBN_świnki


Autor: Gmina Stężyca
Powrót