Środa z profilaktyką - profilaktyka przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP)

Opublikowano: 08-12-2023

Cotygodniowa część cyklu Środa z profilaktyką. Informacja udostępniona na prośbę Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie - Z-cy Wydziału Zdrowia oraz NFZ

Na prośbę Narodowego Funduszu Zdrowia przesyłam do wykorzystania oraz szerokiej dystrybucji informacje na temat profilaktyki przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), która 6 grudnia 2023 r. była tematem akcji Środa z Profilaktyką.

W Polsce na POChP choruje ponad 2 miliony osób. Nierozpoznana lub późno rozpoznana skraca życie chorych o 10-15 lat. POChP to choroba wielonarządowa – proces zapalny toczy się w płucach, ale jego skutki odczuwa cały organizm.

Poniżej podaję dostęp do materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia.

kanał YouTube Akademia NFZ
Facebooku Akademia NFZ
strona Narodowego Funduszu Zdrowia – https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/
Z up. Wojewody Lubelskiego