Środa z profilaktyką - Profilaktyka udaru mózgu

Opublikowano: 26-10-2023

Cotygodniowa część cyklu Środa z profilaktyką. Informacja udostępniona na prośbę Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie - Z-cy Wydziału Zdrowia oraz NFZ

Szanowni Państwo,

na prośbę Narodowego Funduszu Zdrowia przesyłam do wykorzystania oraz szerokiej dystrybucji informacje na temat profilaktyki udaru mózgu, które są tematem dzisiejszej akcji Środa z Profilaktyką.

W dniu 29 października obchodzony jest Światowy Dzień Udaru Mózgu.

Według danych NFZ udar mózgu stanowi drugą po chorobach serca najczęstszą przyczynę zgonu. Jest również głównym powodem niesprawności osób dorosłych.

Poniżej podaję dostęp do materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia.

stronie Narodowego Funduszu Zdrowia - https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/
kanale YouTube Akademia NFZ
Facebooku Akademia NFZ