GUS: Badanie dotyczące gospodarstw rolnych - Zintegrowane Statystyki Dotyczące Gospodarstw Rolnych

Opublikowano: 30-05-2023

Informacja GUS:
W najbliższych dniach rozpoczniemy kolejne ważne przedsięwzięcie dotyczące statystyk rolniczych.
Będzie to obowiązkowe badanie „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (R-SGR)”, które zostanie przeprowadzone od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. Celem badania jest pozyskanie informacji pozwalającej na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych oraz ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Otrzymane wyniki pozwolą na opracowanie typologii gospodarstw rolnych tj. wielkości ekonomicznej i typów rolniczych. Realizacja badania, w którym zbierany jest szeroki zakres informacji o polskim rolnictwie, jest możliwa dzięki wykorzystaniu środków z budżetu państwa oraz dofinansowaniu ze środków unijnych.
GUS badania rolne