USTAWIENIA

| Imieniny:
Regionalny system ostrzegania
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn informacji publicznej
Emapa
Elektroniczna mapa gminy
Krajowa Mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dożynki Gminne - Stężyca 2022

Opublikowano: 07-09-2022

Tegoroczne Dożynki Gminy Stężyca odbyły  się 4 września w Amfiteatrze Wyspy Wisła w Stężycy. Tradycyjnym obrzędom dożynkowym towarzyszyły koncerty, wystawy zabytkowego sprzętu strażackiego, stoiska z rękodziełem artystycznym, wyrobami regionalnymi, atrakcje dla dzieci i wiele innych.

Dożynki to tradycyjne święto ludowe, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, które gromadzi w jednym miejscu rolników, ludzi związanych z wsią i pracujących na rzecz jej wszechstronnego rozwoju.


Autor: Gmina Stężyca
Powrót