„Bądźmy Eko” – Kształtowanie postaw proekologicznych w powiecie ryckim

Opublikowano: 09-06-2022

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” z/s w Rykach  realizuje projekt partnerski pn. „BĄDŹMY EKO” – Kształtowanie postaw proekologicznych w powiecie ryckim współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Partnerami projektu są:

1. Powiat Rycki 08-500 Ryki, ul. Wyczółkowskiego 10A.
  2. Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego w Lublinie, M. Skłodowskiej-Curie 32/9, 20-029 Lublin
  3. Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie, województwo lubelskie, powiat rycki, 08-530 Dęblin, ul. Okólna 19.

Celem przeprowadzenia konkursu będzie m.in.: zdobywanie i pogłębianie wiedzy przyrodniczej, historycznej i kulturowej dotyczącej walorów przyrodniczych powiatu ryckiego, pogłębienie wiedzy o regionie i kształtowanie tożsamości regionalnej, poszerzanie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, zdobywanie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody i dziedzictwa kulturowego, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego i dziedzictwa kulturowego.

W ramach projektu  organizowane są warsztaty proekologiczne oraz konkurs fotograficzny i  konkurs plastyczny.

Więcej infromacji na stronie: https://www.lokalnagrupadzialania.pl/

Plakat bądźmy eko