USTAWIENIA

| Imieniny:
Regionalny system ostrzegania
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn informacji publicznej
Emapa
Elektroniczna mapa gminy
Krajowa Mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Uwaga - Ptasia Grypa

Opublikowano: 03-12-2020

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, przypomina o wysoce zjadliwej grypie ptaków (HPAI).

W sezonie jesiennym bieżącego roku na terenie państw członkowski Unii Europejskiej oraz na terenie zachodniej Rosji i w Kazachstanie stwierdzono występowanie wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu i ptaków dzikich.

W związku z dużym ryzykiem wystąpienia zakażeń w krajowej populacji drobiu i ptaków dzikich informuje o istniejącym zagrożeniu ponownego wystąpienia grypy ptaków oraz konieczności wzmocnienia bioasekuracji w gospodarstwach, w których utrzymywany jest drów.

Zasady bioasekuracji zostały określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2017 r., poz. 722), którego zapisy winny być postrzegane przez wszystkich posiadaczy drobiu. Poniżej zamieszczono rozporządzenie o którym mowa.


Autor: Gmina Stężyca
Powrót