ePUAP - Elektroniczna platforma usług administracji publicznej

Wersja do wydrukuPDF version

W celu przesłania pisma do Urzędu Gminy w Stężycy można skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej urzędu umieszczonej na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP). Adres skrytki to /7yxosx321d/skrytka. Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia. W celu skorzystania należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Gminy w Stężycy Na podany adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego" (ścieżka dostępu: Strona główna > Lista spraw > Alfabetyczna lista spraw - należy wybrać usługę "Pismo ogólne do podmiotu publicznego"). Za pomocą tego formularza można załatwić wiele spraw należących do kompetencji Urzędu. Pismo można podpisać korzystając z profilu zaufanego ePUAP. Punkty potwierdzania profilu zaufanego znajdują się również w Urzędzie Gminy w Stężycy.

Data:
piątek, 7 Sierpień, 2015 - 10:00